en-USfa-IR
X

تغییر نام مرکز غربالگری سرطان و بیماری های خاص به "مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان و بیماری های غیر واگیردار"

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر از تغییر نام مرکز غربالگری سرطان و بیماری های خاص به مرکز پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان و بیماری های غیرواگیر دار " بر اساس ابلاغ سراسری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی شوشتر، دکتر فرهاد ابول نژادیان گفت: براساس آخرین آمار ارائه شده سالیانه ۱۱۰ هزار نفر در ایران به سرطان مبتلا می شوند که پیش بینی می شود این تعداد در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده به دوبرابر برسد و این موضوع اهمیت پیشگیری از بروز سرطان را در کشور به خوبی نشان می دهد.

برنامه ملی مدیریت سرطان در شوشتر اجرا می شود

دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان شوشتر با بیان اینکه سرطان دومین علت مرگ و میر در ایران و جهان است گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارد برنامه ای را برای تشخیص زودهنگام سرطان با عنوان "برنامه ملی مدیریت سرطان" در سراسر کشور اجرا کند که شهرستان شوشتر نیز همگام با دیگر نقاط کشور این برنامه را اجرا خواهد کرد.

دکتر فرهاد ابول نژادیان ادامه داد: برنامه ملی مدیریت سرطان برای تشخیص سریع و کاهش بروز سرطان، کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان و بهبود کیفیت زندگی بیماران مبتلا به سرطان طراحی شده است و امیدواریم با اجرای این برنامه در سراسر کشور شاهد نتیجه آن در آینده باشیم که بدون شک در سال های آینده تاثیر مثبت این برنامه در کنترل آمار مبتلایان به سرطان در کشور بیشتر دیده خواهد شد.‌

مطالب مرتبط

Sort by: