دات نت نیوک
fa-IRen-US
X

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر: ۸۹ مادر باردار که وضعیت پرخطر داشتند از منطقه شعیبیه شوشتر خارج شده اند/ هیچ کمبودی در زمینه دارو و ملزومات در مناطق سیل زده نداریم

آقای محمد دانشگر-روابط عمومی| دکتر فرهاد ابول نژادیان مادران باردار پرخطر دکتر مطلق دکتر فدایی معاون بهداشت | | 0 نظر | | | |
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر دیروز در جلسه مدیریت بحران دانشکده علوم پزشکی شوشتر که در سالن آموزش بیمارستان محلی شعیبیه و با حضور "دکتر مطلق، مشاور معاون بهداشت در امور مدیریت کاهش خطرات بلایا وزارت بهداشت" برگزار شد گفت: ۵۳۹ مادر باردار در منطقه شعیبیه وجود دارد که از این تعداد، ۸۹ مادر بارداری که وضعیت پرخطر داشته اند از منطقه خارج شده اند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی شوشتر، دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود: تلاش کرده ایم تا حد امکان دیگر گروه های پر خطر از جمله کودکان زیر ۱ سال، کودکان زیر ۵ سال و سالمندان را هم از منطقه خارج کنیم.

دکتر ابول نژادیان ادامه داد: خوشبختانه از نظر دارو و ملزومات هیچ کمبودی نداریم و داروها، واکسن، تجهیزات اورژانس، ملزومات تنفسی، مانیتورینگ و... به روستای کاظم و محل اسکان موقت سیل زدگان منتقل شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر تصریح کرد: تاکنون هیچ موردی از بیماری های عفونی در منطقه گزارش نشده و تلاش بی وقفه نیروهای ستادی، مدیریتی و عملیاتی دانشکده باعث شده سلامت مردم به خطر نیفتد.

۱۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر در معرض خطر سیلاب هستند

معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر نیز در این جلسه گفت: ۱۲ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۰ هزار نفر در معرض خطر سیلاب هستند که از این تعداد ۴ روستا تخلیه شده اند. همچنین پایش سلامت آب و غذا مرتباً در حال انجام است.

شایان ذکر است، دکتر محمد اسماعیل مطلق نیز از تلاش کارکنان و مدیران دانشکده علوم پزشکی شوشتر در تامین سلامت جسمی و روحی سیل زدگان ابراز رضایت کرده و از محل اسکان موقت مردم و نحوه ارائه خدمات بازدید کرد.

مطالب مرتبط

Sort by: