en-USfa-IR
X

همه برای "پویش ملی کنترل فشار خون" به میدان بیایند/ ۹۰ هزار نفر در شهرستان شوشتر باید از نظر فشارخون پایش شوند

آقای محمد دانشگر-روابط عمومی| دانشکده علوم پزشکی شوشتر دکتر فرهاد ابول نژادیان | | 0 نظر | | | |
رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به آغاز "پویش ملی کنترل فشار خون" از اواسط خرداد ماه از همه مردم و دستگاه های دولتی، سازمان ها و ارگان ها، شرکت ها و دیگر نهاد های دولتی، خصوصی، نظامی و انتظامی و... در شوشتر خواست در این پویش ملی به میدان بیایند.

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی شوشتر، دکتر فرهاد ابول نژادیان گفت: این پویش ملی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجرا می شود برای شناسایی و کنترل فشار خون افراد در معرض خطر است چرا که بیماری پرفشاری خون عامل اصلی مرگ و میر و ابتلا به سکته های قلبی ، مغزی و نارسایی های کلیوی است.

دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود: ۴۰ تا ۶۰ درصد افراد مبتلا به پرفشاری خون از بیماری خود خبر ندارند و این طرح کمک می کند این افراد شناسایی شده و درمان آن ها پیگیری شود.
براساس آخرین آمار وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی سالانه متاسفانه ۱۰ میلیون نفر در دنیا و ۹۷ هزار نفر در کشورمان بدلیل عوارض قلبی، مغزی و کلیوی ناشی از فشار خون بالا جان خود را از دست می دهند.

دکتر ابول نژادیان گفت: پیش بینی می شود حدود یک سوم جمعیت ایران بدلیل سبک زندگی ناسالم، عدم ورزش و تحرک کافی، استفاده کنترل نشده نمک، مصرف دخانیات و... دچار بیماری فشارخون بالا باشند که وزارت بهداشت امیدوار است با اجرای این کمپین ملی بتواند حدود ۲ میلیون نفر را در سراسر کشور پایش کرده و با شناسایی بیماران و درمان آنان، تبعات و مرگ و میر ناشی از این بیماری خطرناک را به حداقل برساند.

دکتر ابول نژادیان در پایان گفت: حدود ۹۰ هزار نفر از مردم شهرستان شوشتر نیز باید در مورد بیماری فشار خون بالا مورد پایش و ارزیابی قرار گیرند که با اجرای این پویش ملی از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیر ماه با همکاری همه دست اندرکاران این مهم را انجام خواهیم داد.

مطالب مرتبط

Sort by: