پرجم و شعار سال جمهوری اسلامی ایران - دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

دانشکده علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

en-USfa-IR
X

بخش ماموگرافی شوشتر به بهره برداری رسید+ گزارش تصویری

آقای محمد دانشگر-روابط عمومی| ماموگرافی دکتر شریعتی استاندار خوزستان دکتر فرهاد ابول نژادیان | | 0 نظر | | | |
صبح امروز بخش ماموگرافی بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) شوشتر با حضور غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، سهراب گیلانی نماینده شوشتر و گتوند، فرماندار و رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر و جمعی از مسئولین دیگر برگزار شد.

به گزارش وبدا شوشتر، دکتر فرهاد ابول نژادیان رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر این مراسم اظهار کرد: بخش ماموگرافی شوشتر با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در مدت ۶ ماه تجهیز و راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: ماموگرافی ابزاری برای کشف زودرس سرطان سینه است و می تواند غده سرطانی سینه را ۱۰ سال قبل از آنکه قابل لمس شود شناسایی کند و این موضوع اهمیت وجود این مرکز در شهرستان شوشتر را به وضوح نشان می دهد.

دکتر ابول نژادیان گفت: دستگاه ماموگرافی شوشتر از جمله بهترین دستگاه های حال حاضر دنیا است که بصورت دیجیتال و با بالاترین وضوح، تصویربرداری انجام می دهد و در عین حال کمترین اشعه را به بدن بیمار منتقل می کند که در محدوده تشخیصی به هیچ عنوان برای فرد بیماری زا نیست. همچنین دستگاه مامو گرافی شوشتر قابلیت ارتقا و به روز رسانی دارد به گونه ای که در آینده نزدیک نمونه های بیوپسی را نیز می توانیم با همین دستگاه نمونه گیری کنیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر ادامه داد: بهترین سن برای شروع ماموگرافی را ۳۵ سال دانسته اند و خانم ها از ۴۰ سال به بعد حداقل باید هرسال یک بار از نظر وجود یا عدم وجود سرطان سینه توسط این دستگاه پایش شوند.

شایان ذکر است ، پیش از این مردم شوشتر بدلیل نبود عدم ارائه خدمات ماموگرافی می بایست با صرف هزینه زیاد و پیمودن مسافت های طولانی به مرکز استان و شهرستان های همجوار مراجعه میکردند تا بتوانند از خدمات ماموگرافی استفاده کنند اما اکنون با راه اندازی بخش ماموگرافی کلیه خدمات مربوطه در شهرستان انجام می شود.

مطالب مرتبط

Sort by: