پرجم و شعار سال جمهوری اسلامی ایران - دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر بنر دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

دانشکده علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

fa-IRen-US
X

به همت گروه پیشگیری ومبارزه با بيماريهاي معاونت بهداشت دانشکد علوم پزشکی شوشتر جلسه باز آموزی و تقویت نظام مراقبت مالاریا برگزار شد

به مناسبت روز جهانی مالاريا؛

به همت گروه پیشگیری ومبارزه با بيماريهاي معاونت بهداشت دانشکد علوم پزشکی شوشتر جلسه باز آموزی و تقویت نظام مراقبت مالاریا برگزار شد

این نشست که با حضور  مهندس جلال ملتجی معاون بهداشت دانشکده، پزشکان و کارشناسان مبارزه با بیماریها مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی این دانشکده برگزار شد.

به گزارش وبدا شوشتر؛ مهندس ملتجی معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی شوشتر با تاکید بر اهمیت مبارزه با بیماری مالاریا گفت: با توجه به اهمیت موضوع، حذف این بیماری  به عنوان یک برنامه ملی در دستور کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته است. 

مهندس ملتجی در باره وضعیت این بیماری در ایران گفت: بر اساس گزارشات تمامی موارد  مبتلا به مالاریا در کشور مربوط به افرادی بوده که خارج از کشور بودند و تاکنون مورد انتقال محلی گزارش نشده است.  

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه همه کانون های تحت پوشش دانشکده از نظر بیماری مالاریا پاک هستند.

معاون بهداشت در ادامه افزود: قطع انتقال محلی بیماری را به عنوان هدف نهايي برنامه حذف مالاريا در افق ۱۴۰۴اعلام کرد و همچنین ضمن ارائه گزارش وضعیت این بیماری در منطقه، نسبت به بیان نقاط قوت و آسیب پذیر و همچنین راه های تشخیص و درمان این بیماری پرداخت.

این مسئول در پایان تصریح کرد:کشف سریع بیماران، مقابله با همه گیری های کانونی مالاریا، درمان صحیح به موقع و کامل موارد ابتلا را از اهداف معاونت بهداشت می باشد.

 

 


مطالب مرتبط

Sort by:
/body>