پرجم و شعار سال جمهوری اسلامی ایران - دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر بنر دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

دانشکده علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

fa-IRen-US
X

پدبالگرد هوایی اورژانس بیمارستان خاتم الانبیاء شوشتر با اعزام بیمار مرگ‌مغزی به اهواز وارد فاز عملیاتی شد

مریم جلودارپور| | | 0 نظر | | | | [MAKERATING]

برای نخستین بار در شوشتر انجام شد؛

پدبالگرد هوایی اورژانس بیمارستان خاتم الانبیاء شوشتر با اعزام بیمار مرگ‌مغزی به اهواز وارد فاز عملیاتی شد

رئیس دانشکده علوم پزشکی شوشتر از عملیاتی شدن پد بالگرد اورژانس هوایی شوشتر با انجام نخستین ماموریت هوایی اعزام بیمار مرگ مغزی برای اهداء عضو به بیمارستان گلستان اهواز خبر داد.

به گزارش وبدا شوشتر؛ دکتر مجتبی کلانتر افزود: عصر سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه؛ بیمار جوان ۲۲ ساله که باعلائم کاهش سطح هوشیاری و سردرد به بیمارستان خاتم‌الانبیاء شوشتر ارجاع داده شده بود، پس از انجام آزمایشات  و تصویربرداری های مرتبط مشخص شد که این بیمار به علت آنوریسم مغزی متاسفانه دچار مرگ مغزی شده است.

وی ادامه داد: پس از تایید مرگ مغزی و رضایت خانواده‌ بیمار، با هماهنگی های انجام شده، این بیمار مرگ مغزی با بالگرد هوایی، برای اهداء عضو به بیمارستان گلستان اهواز انتقال داده شد.

دکتر کلانتر در پایان عنوان کرد: این برای نخستین بار بود که از پد بالگرد اورژانس هوایی شهرستان شوشتر که در ماه های گذشته کلنگ زنی و به سرعت احداث شده بود در این ماموریت هوایی استفاده شد که وجود این ظرفیت و امکان در شهرستان شوشتر، مایه افتخار نظام سلامت است و امیدواریم این کار بزرگ مقدمه ای برای نجات جان بیماران بیشتر و انجام خدمات در کمترین زمان ممکن شود.

شایان ذکر است تا پیش از احداث پد بالگرد اورژانس هوایی شهرستان در بیمارستان خاتم الانبیا(ص)، بالگرد های اورژانس برای انتقال بیماران از شوشتر باید در زمین چمن استادیوم تختی یا محل های دیگر فرود می آمدند که همین امر موجب از دست رفتن زمان طلایی برای نجات بیماران می شد که خوشبختانه با احداث پد بالگرد اورژانس هوایی، با فضل الهی این مشکل نیز مرتفع گردید.

 


مطالب مرتبط

Sort by:
/body>