پرجم و شعار سال جمهوری اسلامی ایران - دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر بنر دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

دانشکده علوم پزشکی خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

fa-IRen-US
X

تحول در انجام اعمال جراحی شهرستان شوشتر؛ دستگاه لاپاراسکوپی پیشرفته بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) رونمایی شد+گزارش تصویری

به مناسبت هفته سلامت و با حضور نماینده مردم شهرستان های شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر، سرپرست معاونت درمان دانشکده، سرپرست بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) و جمعی از مسئولین دانشکده علوم پزشکی، دستگاه لاپاراسکوپی پیشرفته بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) که با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال خریداری شده رونمایی شد.

به گزارش وب دا شوشتر دکتر مجتبی کلانتر سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر در این خصوص اظهار داشت: دستگاه لاپاراسکوپی از نیازهای اصلی شهرستان در حوزه انجام اعمال جراحی بود که بحمدالله با وجود بحران کرونا و در شرایط سخت اقتصادی تامین و راه اندازی شد. این دستگاه هم در بعد تشخیصی و هم درمانی کاربردهای زیادی دارد.
ازجمله مزیت های جراحی با لاپارسکوپی می توان به مواردی نظیر کاهش مدت بیهوشی،
کاهش بستری شدن در بیمارستان، کاهش عوارض بعد از عمل ،به صرفه تر بودن و عدم وجود اسکار(جای زخم) جراحی بزرگ برای بیمار اشاره کرد.

وی افزود:دستگاه لاپاراسکوپی بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) از جمله به روز ترین نمونه های موجود در دنیاست که با کمک ابزار و لنزهای پیشرفته، انجام اعمال جراحی را بوسیله دوربین و برروی صفحه نمایشگر مخصوص ممکن می کند که این مسئله کمک قابل توجهی برای پزشکان جراح در انجام اعمال جراحی محسوب می شود.

دکتر کلانتر همچنین تصریح کرد: با استفاده از این دستگاه می توان همه عمل های اندوسکوپی را انجام داد. همچنین در بعد تشخیصی، معاینه اندام های زیر لاپاروسکوپی از جمله آپاندیس، کبد، لوز المعده، روده کوچک و بزرگ، معده، طحال،اندام های تناسلی، تومورهای داخل بدن، وجود مایعات در حفره شکمی و ... نیز از جمله امکانات این دستگاه پیشرفته است که بلافاصله پس از تشخیص، امکان شروع درمان را برای پزشک فراهم می کند.

وی در پایان گفت: از حمایت های سردار گیلانی نماینده محترم شهرستان در راستای تکمیل زیر ساخت های بخش سلامت و چرخه درمان در شهرستان شوشتر که از ۴ سال پیش و با زحمات استاد عزیزم دکتر ابول نژادیان جهش بی نظیری یافت تشکر می کنیم. همچنین از زحمات مجموعه مدیریتی بیمارستان خاتم الانبیاء(ص)، دکتر حسن زاده سرپرست و مهندس بااحمدی مدیر بیمارستان که در این راه کوشش کردند تشکر می کنم و در ادامه این راه تلاش می کنیم تا بتوانیم در راستای توسعه و اعتلای دانشکده علوم پزشکی شوشترگام های موثری برداریم.

مطالب مرتبط

Sort by: